21 MAJA 2017
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie, po Mszy świętej wieczornej.
Od poniedziałku do środy modlimy się o urodzaje w naszej Ojczyźnie
- tzw. Dni Krzyżowe.
Ze względu na prace remontowe i konserwacyjne, które będą prowadzone w naszym kościele w tym tygodniu, Msze święte i nabożeństwa majowe
będą odprawiane w kaplicy.

Kalendarz liturgiczny:
środa NMP Wspomożycielki Wiernych
piątek św. Filipa Nereusza,
Dzień Matki - modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla naszych Mam.
niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Przypominamy, że w związku z nabożeństwami majowymi,
w czwartki kancelaria czynna będzie od godziny 19
00 do 1930

Ogłoszenia parafialne:

1. Bóg zapłać za ofiary złożone  ubiegłą niedzielę na prace remontowe w naszej świątyni. Zebrano 5.240,00zł. Od poniedziałku rozpoczną się pracę konserwatorskie: zwieńczenie ołtarza przyambonowego, na który pozyskaliśmy dotację z Urzędu Konserwatorskiego w wysokości 45 tys. zł i rama obrazu Maurera, na który pozyskaliśmy dotację 15 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Udział własny parafii w obydwu tych przedsięwzięciach musi wynieść 20.560zł.

2. W środę na Mszę świętą o godz. 1800 przychodzą kandydaci do bierzmowania z klas III. Po Mszy świętej katecheza.

3. Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i w środę o godzinie 1700 w kaplicy.

4. Spotkanie pielgrzymów wybierających się do Ziemi Świętej i Jordanii w niedzielę 28 maja 2017 o godzinie 1630 w GCK.

5. Sprzątanie kościoła w sobotę 27 maja o godz. 1300. Zapraszamy rodziny z ulicy Krzyżowej od numeru 3a do 6, Państwa: Mielniczków, Miziów, Gąstałów, Wilczyńskich i Kosiec. Dziękujemy rodzinom, które przygotowały nasze świątynie na dzisiejszą niedzielę.

6. Zapowiedzi przedślubne:

• Krzysztof Kubień z Kamieńca Ząbkowickiego i Barbara Fajfer z Pomianowa Górnego - zapowiedź III

• Krzysztof Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego i Klaudia Bogus z Lędzin - zapowiedź III

• Marlena Koprzak z Kamieńca Ząbkowickiego i Jacek Nowak z Jędrzejowa - zapowiedź II

7. W minioną środę na terenie naszego dekanatu, w Mąkolnie, doszło do tragicznego wypadku. Powierzamy tych, którzy zginęli, ich rodziny oraz wszystkich poszkodowanych, łaskawemu wstawiennictwu i opiece Matki Najświętszej modląc się słowami modlitwy "Pod Twoją obronę".

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wojciech Jarosław Dąbrowski