16 LIPCA 2017
15 NIEDZIELA ZWYKŁA

W czas letniej kanikuły witamy w naszej parafii wszystkich P.T. Gości i życzymy dobrego pobytu, naszym Parafianom udającym się na urlopy, życzymy szczęśliwych wakacji.

Kalendarz liturgiczny:

czwartek błogosławionego Czesława
sobota świętej Marii Magdaleny

Ogłoszenia parafialne:

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe  kościele. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy kwotę 4.690,00zł.

2. Składam serdeczne podziękowania za odnowienie żyrandola sprzed ołtarza: panu Marianowi Rudnickiemu za odrestaurowanie części metalowych; właścicielowi i pracownikom firmy Elin za rozbudowę i wymianę części elektrycznych. Bóg zapłać.

3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która w tym roku trwać będzie od 31 lipca do 9 sierpnia 2017 r.  Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii, szczegóły na plakacie. Obok figurki MB Fatimskiej stoi skrzyneczka na intencje, które zabiorą ze sobą pielgrzymi.

4. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę  autokarową do Neratova, do zaprzyjaźnionej parafii w Czechach, na uroczystość odpustową i festyn w dniu 13 sierpnia 2017.

5. Sprzątanie kościoła w sobotę 22 lipca o godzinie 1300. Zapraszamy rodziny z placu Kościelnego 2, Państwa: Świerzowskich, Szadkowskich, Włochów, Kępów, Mazurów, Bakalarzy i Piątkiewiczów. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały nasze świątynie na dzisiejszą niedzielę.

6. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godzinie 1930 w sali sióstr.

7. Zapowiedzi przedślubne:

• Michał Stopka z Ząbkowic Śląskich i Katarzyna Kaczmarek z Ząbkowic Śląskich - zapowiedź III

• Karolina Albrecht z Dublina i Arkadiusz Kliś z Dublina - zapowiedź III

• Agata Kalbarczyk z Ząbkowic Śląskich i Tomasz Winnicki z Ząbkowic Śląskich - zapowiedź I

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wojciech Jarosław Dąbrowski