19 listopada 2017

środa świętej Cecylii
piątek św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Ogłoszenia parafialne:

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zebraliśmy 520 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ostatnią w tym roku zbiórkę na cele remontowe, która przyniosła 7.050 zł. Ostatnio powróciła odrestaurowana rama obrazu Mauronrea „Cierniem  koronowanie”. Podziękowania składam wszystkim, którzy włączyli się w dzieło renowacji naszej świątyni, wszystkim ofiarodawcom, oraz Radzie Parafialnej za przeprowadzanie zbiórek.

2. Rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. gregoriańskich za byłego Proboszcza śp. ks. Henryka Główkę. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez ofiarę Mszy św. włączyli się do tej modlitwy.

3. Wydaliśmy kalendarz parafialny ukazujący naszą świątynię od strony południowej, z nowymi witrażami. Nie wyznaczamy ceny kalendarzy, dowolne ofiary są  przeznaczone  na ubezpieczenie naszych świątyń.

4. Zbiórka ministrantów młodszych we wtorek o godzinie 1730 w kaplicy.

5. Próba scholi w czwartek o godzinie 1700 w GCK.

6. Sprzątanie kościoła w sobotę 25 listopada o godzinie 1300. Zapraszamy rodziny z ul. Kłodzkiej 25-29; Państwa: Ptak, Puzio, Grabowieckich, Kawalców, Bochowiczów i Połetków. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały nasze świątynie na dzisiejszą niedzielę.

7. Spotkanie Rady parafialnej w przyszłą niedzielę, tj. 26 listopada o godzinie 1930 na plebanii.

8. Wraz z grupą naszych parafian uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Pamiętaliśmy o naszej Parafii  we Mszach świętych i w modlitwach, w trakcie tych wyjątkowych rekolekcji w Ziemi Naszego Pana.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wojciech Jarosław Dąbrowski